OKOLICA

Wakacje w Krynicy Morskiej nie muszą ograniczać się do plażowania.

Mierzeja Wiślana oraz okolice oferują wiele możliwości wypoczynku.

Przedstawiamy listę miejsc, które warto odwiedzić będąc na urlopie w Krynicy Morskiej.

 

  • Nasz Ośrodek położony jest w pobliżu Zalewu Wiślanego. Pasjonaci sportów wodnych oraz  aktywnego wypoczynku mogą korzystać z oferty znajdującej się w odległości 200 metrów od Ośrodka, Szkoły windsurfingu oraz kitsurfingu. Zobacz więcej: WindSport

  • Niewielka odległość dzieli Atrium od molo, z którego w okresie wakacji wypływają statki pasażerskie. Odwiedzający Krynicę mogą uczestniczyć w rejsach po Zalewie oraz wycieczkach statkiem do Fromborka. Rozkłaatkd rejsów „Żegluga Gdańska”Rozkład rejsów Statek „Monika”

  • Pozycją obowiązkową dla przyjeżdżających wypocząć na Mierzei jest Wielbłądzi Garb – znajdująca się 2 km od Krynicy Morskiej, największa w Europie stała wydma (49.5 m n.p.m.). Ze znajdującej się na jej szczycie platformy widokowej roztacza się piękny widoki na Morze Bałtyckie, Zalew Wiślany oraz Wysoczyznę Elbląską.

  • Spojrzenie z góry umożliwia również latarnia morska – symbol Krynicy stanowi jedyny tego typu obiekt w regionie. Zbudowana w 1895 roku latarnia, została wysadzona w 1945 roku  przez wycofujące się wojska niemieckie. Odbudowa w 1951 roku. Wysokość wieży: 26,5 m

Inne interesujące miejsca w pobliżu:

 

  • Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich (15 km): Muzeum na swoich wystawach prezentuje historię szkutnictwa i rybołówstwa nad Zalewem Wiślanym. Wśród  eksponatów znajdują się: oryginalny warsztat szkutniczy oraz barkas – jednostka o napędzie żaglowym wykorzystywana do połowów jeszcze w latach 60. ubiegłego wieku. Więcej o Muzeum Zalewu Wiślanego

  • Malbork (60km): Malbork jest miastem o bogatej historii, której początek sięga 1276 roku . Szczyci się on wieloma cennymi zabytkami, wśród których wyróżnia się, stanowiący główny cel turystycznych wycieczek, Zamek Krzyżacki. Jest on największą gotycką warownią na świecie zbudowaną z cegły. Zachwyca nie tylko swoją architekturą, ale także unikatowymi zbiorami dzieł sztuki, bursztynów i numizmatów.

  • Trójmiasto (70 km): Zabytki skupione wokół gdańskiego Głównego Miasta, ZOO w Oliwie, Aquapark i Molo w Sopocie, Skwer Kościuszki oraz Oceanarium w Gdyni to tylko kilka z miejsc, które można odwiedzić w Trójmieście, gdy pogodanie sprzyja plażowaniu.

  • Frombork (100km lub 60-90 min statkiem): „klejnotem Warmii” przyciąga za sprawą czynnego cały rok Wzgórza Katedralnego. W Muzeum Mikołaja Kopernika  można zobaczyć pamiątki po  słynnym astronomie oraz obejrzeć seans w planetarium. Warto też odwiedzić znajdujący się w Wieży Radziejowskiego (70 m n.p.m) taras widokowy, skąd rozpościera się widok na Zalew Wiślany oraz całą okolicę.